Blue Flower

 

 

 

Niemal dwa lata temu, w sobotę 28.02.2015r. pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbył się największy jak dotąd protest Polaków oszukanych przez banki tzw. "kredytem we frankach szwajcarskich", przy współudziale instytucji państwa polskiego. Wzięło w nim udział ok. 5 tysięcy osób. To już kolejny protest zainicjowany przez Pro Futuris, w którym braliśmy udział. Były także następne.

Sporo czasu do dziś upłynęło, wiele polskich rodzin zostało zrujnowanych, liczba ofiar samobójstw sięga tysięcy, niestety nie doczekaliśmy się działań likwidujących tę bezczelną, kryminalną grabież "na franka" ani ze strony Prezydenta Dudy, który nas cynicznie okłamał żebrząc o głosy w kampanii prezydenckiej, ani ze strony p. Premier Szydło, ani ze strony rządu, ani ze strony Posłów na Sejm RP, ani ze strony urzędów państwa w Polsce, poza ostatnio chlubnym wyjątkiem Rzecznika Finansowego, ani ze strony sądów, które nie prawu służą i sprawiedliwości, a bezprawiu oraz interesowi obcemu, Polsce wrogiemu. Jak słusznie skonstatował p. Sienkiewicz, minister w rządzie równie antypolskim, co PiS: państwo polskie nie istnieje; CHDiKK.

Zatem wzywamy wszystkich "frankowiczów" do uczestnictwa w akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego #ZeroHaraczu!

Gang międzynarodowych bankierów, zwykłych oszustów i złodziei, zakuł miliony Polaków w łańcuchy fałszywego, niesprawiedliwego długu i eksploatuje nas tak, jak ich niecni przodkowie handlujący "żywym towarem" przez wieki, eksploatowali afrykańskich niewolników. Okradają nas z premedytacją, rujnują i niszczą nasze rodziny, tuczą się na naszym znoju, na naszej krwawicy. Rząd nie robi w tej sprawie nic, choć ponad 2 miliony Obywateli RP cierpią bezpośrednio, a o wiele więcej także pośrednio, na skutek tej ordynarnej grabieży w świetle "prawa". To nie jest rząd polski, gdyż działa przeciw Polakom, w interesie zagranicznej finansjery - to jest rząd antypolski.  

Kardynał Stanisław Dziwisz, głowa polskiego Kościoła, przypomniał niedawno, że: "Prawdziwy uczeń Jezusa nie będzie nigdy korzystał z niegodziwych praw, nawet uchwalonych w majestacie demokratycznego państwa, bo prawda i dobro nie podlegają głosowaniu." Jako katolicy jesteśmy zatem zobowiązani do nieprzestrzegania złego, niegodziwego prawa. Naszym obowiązkiem jest obywatelskie nieposłuszeństwo. Ta prawda ewangeliczna wcielana w życie już przez naszych przodków z Demokracji Szlacheckiej jest powszechnie znana nie tylko pośród chrześcijan - głosili ją: Mahatma Gandhi, Ojcowie Założyciele USA oraz wielcy filozofowie. Nie mamy obowiązku spłacania tych kredytów, wręcz przeciwnie - nie powinniśmy ich spłacać, tym bardziej, że spłaciliśmy je już z nawiązką, a naszym obowiązkiem jest raczej przywiedzenie bankierów oraz ich popleczników w Polsce przed oblicze sprawiedliwych sądów.

Nie można akceptować sytuacji, kiedy otrzymuje się kredyt w złotówkach, a bank żąda spłaty... we frankach szwajcarskich! Na dodatek wg bieżącego kursu, który został z premedytacją zmanipulowany przez oszukańczą finansjerę zaraz po udzieleniu tych kredytów, właśnie po to, żeby rozmyślnie zrujnować i zniewolić jak najwięcej osób z klasy średniej nie tylko w Polsce, ale także na Węgrzech, w Chorwacji, czy w Hiszpanii. Potem kredyt został wstrzymany, gdyż gigantycznie zawyżony kurs utrudnił dalsze oszustwo. Nastał czas wieloletnich, pasożytniczych, bankierskich żniw. Manipulacja kursami walut przez globalną finansjerę nie jest żadną tajemnicą, pisały o tym tak renomowane gazety branżowe, jak Wall Street Journal, czy Financial Times. Na Zachodzie po procesach sądowych bankierzy uczestniczący w tym procederze muszą płacić setki milionów dolarów odszkodowań. W Polsce rząd ich chroni, mimo że raty kredytów wzrosły dwukrotnie, czyniąc je niespłacalnymi.

Standardowy przykład bankierskiego oszustwa "frankowego": Niecałe 300 tys. PLN kredytu mieszkaniowego ofiara spłaca od 10 lat. Wpłaciła już ponad... 500 tys., a do spłaty pozostaje jej dziś więcej, niż otrzymała 10 lat temu, gdyż ponad 400 tys. PLN. Jutro to może być 500 tys., albo 1 milion i więcej - wszystko zależy od stopnia bezczelności bankierów, którzy kursem franka manipulują dowolnie. Polski rząd nie robiąc nic jest wspólnikiem w przestępstwie, sankcjonuje nie tylko gigantyczną lichwę, ale także zwykłą bankierską kradzież w biały dzień, ponieważ ofiary muszą spłacać kredyt we frankach, choć otrzymały tylko złotówki. Rząd chroni bankierskich przestępców. 

Bez klasy średniej okradanej przez bankierów, systematycznie niszczonej przez urzędy skarbowe oraz sądy, Polska wkrótce będzie bezbronna, skazana już całkowicie na żer międzynarodowej lichwy. Zrujnowani tym oszustwem ludzie uciekną na emigrację, dołączą do milionów Polaków wygnanych w ostatnich latach za chlebem, a tu, na miejscu zostaną ludzie starsi i najsłabsi, niezdolni do obrony, oraz żerująca na nich partyjna kleptokracja. 

 

 

 

Protest we Wrocławiu

amerykańska gra

Protest w Warszawie 16.04.2016r.

 

 

Protest w Warszawie 16.04.2016r.

 

 

Protest w Warszawie 16.04.2016r.

 

 Protest w Warszawie 25.04.20015r. - nasz baner, bardzo się podobał, ludzie robili sobie z nim zdjęcia. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież