Blue Flower

 

No Banksters!

 

Nie fabrykę, ale zawiążmy spółdzielnię i utwórzmy własny bank, bank Frankowiczów oraz wszystkich wolnych Obywateli. Dajmy zatrudnienie profesjonalnemu, polskiemu zarządowi, kompetentnych ludzi nie brakuje, zabierzmy nasze pieniądze ze złodziejskich banków zagranicznych, które okradły i dalej nas okradają w biały dzień za przyzwoleniem premiera, prezydenta oraz KNF i przenieśmy je, a także nasze konta prywatne i firmowe do naszego własnego banku, który zagwarantuje nam dokładne te same korzyści, co każdy inny, wszakże pomniejszone o lichwę ściąganą z kart kredytowych, kredytów, spreadów, etc. 

Do realizacji tego projektu potrzebujemy zaledwie 1 mln PLN kapitału na początek. Przy liczbie Frankowiczów wraz z rodzinami sięgającej 2 mln osób, wychodzi po 50 groszy od osoby. Chyba nas na to stać?

OK, nie wszyscy zechcą uczestniczyć w projekcie, zgoda - niech zatem uczestniczy 50% osób, wtedy wyjdzie po złotówce na osobę. Ta liczba jest również za duża? Niech zatem będzie 25%, nawet 10%, a wtedy złożymy się po 10,00PLN (słownie: dziesięć złotych polskich) i mamy własny bank, polski, z którego wkrótce zrobimy całą sieć, taką, która zadba o nasze potrzeby oraz o potrzeby innych Polaków, którzy z pewnością zechcą skorzystać z naszej oferty, mając świadomość, że nie odbiega ona od ofert innych banków funkcjonujących na rynku. 

Czy możemy nie utworzyć własnego banku, nie poddać bankowości w Polsce pełnej kontroli obywatelskiej? Oczywiście, że możemy. Jednak utrzymując status quo, finansując naszymi pieniędzmi, naszą pracą, naszym znojem banki zagraniczne, które działają przeciwko nam, okradają nas i niewolą długiem, pożyczają nam fałszywe pieniądze, których  - jakkolwiek absurdalnie to zabrzmi - de facto nie mają, sami działamy przeciwko sobie, naszym rodzinom i znajomym, przeciwko całemu społeczeństwu, a więc przeciwko Polsce. To jest nasz wolny wybór, nasza decyzja o działaniu, lub zaniechaniu działania, ze wszystkimi jej konsekwencjami.    

Ktoś powie: no dobrze, ale czy nasz bank będzie bezpieczny, przecież to niezmiernie skomplikowane przedsięwzięcie? Czy mamy meloniki odporne na ciosy zawistnego losu oraz głodne lwy strzegące naszych bram?

Mamy w Polsce doskonałych fachowców od bankowości, którzy z chęcią nasz bank poprowadzą. Bezpieczeństwo jest w pełni gwarantowane, gdyż każdy bank musi spełniać surowe kryteria, a zarząd będzie pod naszą, społeczną kontrolą. 

Wkrótce kampania fundraisingowa!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież